ÜLDSÄTTED

  • Lastehoiu kontaktid on leitavad veebilehel www.lohepesa.ee.
  • Lastehoiu rühma kontaktandmed edastatakse lapsevanemale lepingut sõlmides (tunni- ja päevahoiu puhul kirjavahetuses)
  • Lastehoid on avatud esmaspäevast reedeni. Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelneval tööpäeval on lastehoiu lahtioleku aega lühendatud kolme tunni võrra.
  • Riiklikel pühadel on lastehoid suletud.
  • Lastehoid on avatud 12 kuud aastas.

LAPSE SAABUMINE JA LAHKUMINE

Laps tuleb lastehoidu ja lahkub lastehoiust koos lapsevanema või lapsevanema poolt volitatud isikuga. Lapsevanem annab isiklikult lapse üle lastehoiu töötajale ning järele tulles võtab lapse vastu lastehoiu töötajalt. Lapsevanem teavitab lapsehoidjat, meili või telefoni teel, kui lapsele tuleb lastehoidu järele keegi teine peale lapsevanema või vanema poolt volitatud isiku.

Lastehoiu töötajal on keelatud last anda üle alaealisele või selleks volitamata isikule. Last ei anta üle alkoholi- või narkojoobe tunnustega inimesele. Lapsevanem vastutab endaga kaasasolevate isikute viisaka ja turvalise käitumise eest lastehoiu territooriumil.

Lastehoiu ruumides ei ole lubatud viibida välisjalanõudes ja paljajalu.

Palume kinni pidada lastehoiu sulgemise ajast. Lapsele tuleb järgi tulla 10-15min enne sulgemist, et oleks aega laps rahulikult riidesse panna ja lapsehoidjaga rääkida lapse päevast.

LASTEHOIDU KAASA

Ilmale vastavad õueriided ja jalanõud. Jahedamal perioodil anda kaasa õuekindad, soovitavalt labakindad. Sõrmikud võib anda lapsele, kes oskab neid iseseisvalt kätte panna.

  •       Lapse riietel ei tohi olla ohtlikke detaile (pikki nööre, aasasid, takerduvaid salle, vms). Lapse riiete kinnitused (lukud, nööbid) peavad olema korras.
  •       Suveperioodil on päikesekaitseks vajalik õues käimiseks õhuke müts või rätik.
  •       Sisejalanõud ei ole nõutud, sokid võiksid olla libisemiskindlate taldadega.
  •       Kaasas peavad olema vahetusriided ja magamisriided.
  •       Karp pabertaskurätikud.
  •       Vajadusel mähkmed, lutt ja kamm (patsikummid).
  •       Riietele ja jalanõudele on soovitatav kirjutada lapse nimi, et vältida arusaamatusi ja riiete vahetusse minemist.

Lapsevanem vastutab, et lahkudes jääb lapse koht garderoobis korda, riided on õiget pidi keeratud ja nagisse riputatud.

Lapsel võib lastehoius kaasas olla mõni turvaline kaaslane kodust. Kas kaisukaru, tekike või muu ese, mis pakub turvatunnet ning on lohutuseks koduigatsuse korral. Lastehoiu töötajad ei vastuta mänguasja katkiminemise või kadumise eest. Kaasa ei või tuua mängurelvi ja teravaid esemeid, kergesti purunevaid ja pisikesi detaile sisaldavaid ehteid/mänguasju ning nutiseadmeid.

Kodust kaasa võetud jalgrattad, kelgud, suusad viiakse võimalusel õhtul koju. Lastehoid ei vastuta lastehoiu õuealale jäetud asjade eest.

PARKIMINE

  • Parkimine lastehoiu juures toimub ettenähtud parkimiskohtadel.
  • Lastehoiu territooriumil on suitsetamine keelatud!

TERVIS

Lastehoidu tuuakse ainult terve laps! Lasteasutusse ei lubata last, kui lapse terviseseisund võib kahjustada lapse enda või teiste tervist. 

Rühma töötajal on õigus keelduda võtmast vastu väliste haigustunnustega last (nt. nohu või köha, lööve, silmapõletik, palavik jm). Lapsevanemal on kohustus tulla lapsele koheselt järgi, kui lastehoius olles ilmnevad tugevad haigussümptomid (nt. palavik, oksendamine jm)

Nakkushaigustest (leetrid, sarlakid, tuulerõuged, punetised jms) tuleb teavitada lastehoidu.

Kui laps vajab mingis osas terviseseisundist tulenevalt eritingimusi (näit. allergiad, diabeet, astma, epilepsia jms), tuleb sellest kirjalikult informeerida lastehoiu juhatajat ja rühma töötajaid. Lapsevanem annab rühma töötajatele piisavat ja adekvaatset informatsiooni lapse terviseseisundist

TURVALISUS

Lastehoiu mööbel on paigutatud nii, et on välditud vigastuste tekkimine ja lastel on võimalikult palju ruumi mängimiseks.

Laste väljapääs lastehoiu ruumidest lastehoiu töötaja teadmata ning võõraste isikute omavoliline pääs lastehoiu ruumidesse on keelatud. Rühma töötajad vastutavad laste väljapääsu tõkestamise eest rühmaruumidest ja territooriumilt.

Lapsevanemad, lastehoiu töötajad ja lapsed sulgevad enda järel ukse ja turvavärava, et tagada laste turvalisus.

Lastehoiu töökorraldusega on kogu tööaja jooksul tagatud sotsiaalhoolekande seaduses sätestatud lapsehoidjate ja laste suhtarv.

Õueskäigu ajal on lapsed ja töötajad helkurvestides.

Lapse õues viibimise aeg sõltub välisõhu temperatuurist ja tuule kiirusest ehk tegelikult toimivast välisõhu temperatuurist (tuule-külma indeksist). Madalama kui miinus 15 °C välisõhu temperatuuri korral ei viida lapsi õue.

Lastehoidu ei tooda kaasa lapsele ohtlikke ja vägivaldseid mänge õhutavaid mänguasju. Lapsele ei anta lastehoidu kaasa mobiiltelefoni, raha jmt.

Lapsel on lubatud lastehoidu kaasa tuua oma mänguasju vastavalt hoius kokkulepitud reeglitele. Lastehoiu töötaja ei vastuta kodust kaasa toodud mänguasja kadumise või purunemise eest.

Lapsevanem, viibides ise lastehoius, vastutab oma lapse turvalisuse eest ning tagab, et tema laps ei seaks ohtu ka teisi lapsi. Sama reegel kehtib ka õues mängides.

ARVED JA ARVETE EEST TASUMISE KORD

Osalustasu makstakse alati täiskuu eest, olenemata lapse lastehoiust puudutud päevade arvust. Lapse puudumisel lastehoiust osalustasu ümberarvestust ei tehta.

Lastehoid esitab lapsevanemale arve tasumisele kuuluva summa kohta hiljemalt iga kuu 5. kuupäevaks. Lapsevanem tasub esitatud arve hiljemalt iga kuu 14. kuupäevaks pangaülekandega.

Lastehoiul on õigus leping üles öelda ja last mitte hoidu vastu võtta, kui lapsevanem ei tasu kohatasu ja toiduraha alates maksetähtajast kahe nädala jooksul.

LEPINGU LÕPETAMINE

Lapsevanem võib lepingu üles öelda, teatades sellest ette kirjalikult 1 (üks) kalendrikuu e-posti teel (info@lohepesa.ee).

Kui leping on sõlmitud tähtajaliselt, lõpeb leping tähtaja saabumisega.